Nasza oferta wylewek anhydrytowych
Oferowane przez nas wylewki samopoziomujące są bardzo uniwersalnym podkładem podłogowym idealnie nadającym się do każdego domu i mieszkania. Na budowę dostarczany jest gotowy płynny produkt który wystarczy wylać i rozprowadzić po pomieszczeniach. Posadzka anhydrytowa może być wylewana bardzo szybko, w ciągu jednego dnia można zrobić kilkukrotnie większą powierzchnię niż w wypadku posadzki cementowej. Oznacza to szybsze zakończenie prac, oszczędności i krótszy czas oczekiwania na wejście z pracami wykończeniowymi. Już po siedmiu dniach możliwe jest włączenie ogrzewania podłogowego. Wylewka anhydrytowa może być stosowana w każdym rodzaju pomieszczeń. Wykorzystywanie jej w łazienkach czy garażach jest nieco trudniejsze, ponieważ anhydryt musi być osłonięty przed możliwością zawilgotnienia. Wylewki anhydrytowe mają wiele cech które sprawiają, że wyprzedzają posadzki cementowe. Brak zbrojenia, brak efektu "miski" oraz lepsza przewodność cieplna to tylko najważniejsze zalety. Posadzki odlewane są szybko i są wykończone idealnie równą i gładką powierzchnią.
Grubość jastrychu zależy od oczekiwanego obciążenia, składu jastrychu i wytrzymałości zastosowanej zaprawy. W sprzyjających warunkach klimatycznych po świeżo wylanej posadzce anhydrytowej można już chodzić nawet po upływie zaledwie 24 godzin.
Najważniejsze cechy posadzki anhydrytowej
Jastrych anhydrytowy lub jastrych siarczanu wapnia składa się ze spoiwa anhydrytowego, kruszywa i wody. Głównym składnikiem jest anhydryt, który stosunkowo szybko nawilża gips z wodą i scala się jako środek wiążący. Z reguły w ogrzewaniu podłogowym stosuje się syntetyczny anhydryt, który otrzymuje się poprzez spalanie gipsu. Rzadko stosuje się również naturalny anhydryt mineralny. Jastrych anhydrytowy jest bardzo popularnym jastrychem grzewczym do ogrzewania podłogowego, ponieważ wymaga krótszego czasu schnięcia, oraz jest ekologicznie i biologicznie nieszkodliwy i może być wylewany czysto i bez ekstremalnego wysiłku fizycznego. Ponadto jastrych anhydrytowy ma optymalną przewodność cieplną i zdolność magazynowania ciepła, jest niepalny i nie wymaga zbrojenia. Jastrych anhydrytowy stosowany jest w ogrzewaniu podłogowym w postaci płynnej. Cechuje go ścisłe połączenie z rurami grzewczymi i wysoka przewodność cieplna. Gwarantuje równomierne przenoszenie ciepła z rury grzewczej do pomieszczenia. Jastrych anhydrytowy ma bardzo wysoką wytrzymałość na zginanie i rozciąganie, co zmniejsza prawdopodobieństwo pęknięć. Jastrych anhydrytowy charakteryzuje się niskimi wartościami skurczu podczas utwardzania i suszenia, a zatem może być wprowadzany na duży obszar w sposób oszczędzający czas i ciągłej pracy. Szczeliny dylatacyjne są konieczne, jeśli długość boku powierzchni posadzki wynosi więcej niż 6 metrów. Płynna samopoziomująca wylewka anhydrytowa tworzy idealnie prostą powierzchnię pod ostatnią warstwę podłogową, na wylewkę można kłaść płytki, panele lub inną dowolną wykładzinę, dlatego tak ważne jest to jak równa jest powierzchnia posadzki.
Zastosowania jastrychu anhydrytowego
Zainteresowanie podłogami lanymi we wnętrzach w ostatnim czasie stale rośnie. Odnajdują one swoje zastosowanie nie tylko w budowie obiektów i przestrzeni przemysłowych, ale także w budowie i odbudowie domów i mieszkań. Dzięki swoim unikalnym cechom są jednym z najbardziej odpowiednich wariantów podłóg do wnętrz. Dzięki doskonałym właściwościom cieczy wylewka rozlewa się i zachowuje samopoziomująco. Wylewki charakteryzują się jednorodną i trwałą strukturą, płaską i gładką powierzchnią, która jest optymalnym fundamentem dla wszystkich typowych powierzchni użytkowych. Odlewane podłogi doskonale utrzymują ciepło, przyczyniając się do zwiększenia wydajności ogrzewania podłogowego i ułatwiają jego regulację. Dzięki łatwości aplikacji wykonanie podłóg w domu rodzinnym jest znacznie szybsze niż w przypadku innych rozwiązań. Wybierając odpowiedni materiał do konkretnego projektu, należy wcześniej określić jego cel i wymagania. Nie inaczej, jest również przy jastrychu podłogowym. W szczególności wylewka spełnia funkcję warstwy rozprowadzającej. Anhydryt nakłada się w postaci płynnego jastrychu, bardzo dobrze tworząc płaską warstwę, a także wpływając do wszystkich przestrzeni pomiędzy ogrzewaniem podłogowym. Podsumowując najważniejsze cechy wylewki anhydrytowej to niewątpliwie wysoki poziom samopoziomowania, wysoka przewodność cieplna oraz łatwa aplikacja samopoziomującego jastrychu anhydrytowego.